Çin’in İki Önemli Projesine KONE İmzası

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2017 Yazdır

Asansör ve yürüyen merdiven endüstrisinde global üreticilerinden olan KONE, OCT Tower’a 31 adet asansör, Raffles City Chongqing’e de 196 asansör ve yürüyen merdiven tedarik edecek.

Raffles City Chongqing

Alışveriş merkezi, konut, ofis, ve otel olarak kullanılan ve sekiz kuleden oluşan entegre bir yerleşim alanı olan Raffles City Chongqing’e KONE1; 42 KONE MonoSpace asansör, 41 KONE MiniSpace (TM) asansör ve 113 KONE TravelMaster (TM) yürüyen merdiven olmak üzere toplam 196 ünite tedarik edecek.

Yangtze ve Jialing nehirlerinin birleştiği noktada Yuzhong Bölgesindeki Chao Tian Men’de yer alan Raffles City Chongqing, Dünyaca ünlü mimar ve şehir plancısı Moshe Safdie tarafından tasarlandı. 1,12 milyon metrekarelik yerleşim alanı, bugün dünyada yapılan en büyük mühendislik harikalarından biri olarak gösteriliyor. Binada bulunan en yüksek iki kule ise 350 m yüksekliğinde.

Öne çıkan özellikler arasında, binanın tasarımına ve müşteri ihtiyaçlarına cevap verebilmek için genişleme derzlerinden geçen 20 adet yürüyen merdiven ve 6 m/sn hızda giden bir adet ağır yük ve çok katlı asansör yer alacak.

KONE Çin Genel Müdür Yardımcısı William B. Johnson, “Raffles City Chongqing, bu gelişen şehir için bir simgedir ve bu iddialı, büyük ölçekli yerleşimin bir parçası olmak bizim için bir onurdur” ifadelerini kullandı.

Projenin 2019’da tamamlanması bekleniyor.

OCT Kulesi

KONE, Güney Çin’in Guangdong eyaletinde yer alan Shenzhen’de de ileri teknoloji ürünü karma kullanımlı bir kompleks olan OCT Tower’a 31 adet KONE asansör tedarik edecek. Bir ticaret merkezi ve ofisleri bulunan karma kullanımlı bir yerleşim olan proje, tamamlanmasının ardından 300 metre yüksekliğe sahip olacak.

KONE’nin maksimum 6m/sn hızda çalışan 26 KONE MiniSpaceTM asansör ve 5 KONE Çift Katlı asansör tedarik edeceği projede öne çıkan özellikler arasında, gökdelendeki insan akışını daha makul bir şekilde artırmaya ve yönetmeye yardımcı olacak KONE Varış Yeri Kontrol Sistemi ve KONE Erişim (TM) Kontrol Sistemi de yer alacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan KONE Çin Genel Müdür Yardımcısı William B. Johnson, “Shenzhen, son on yılda nüfusu yüzde 56 büyüyen ve gelişen 12 milyonun üzerinde nüfusa sahip bir metropol. Halkımıza bu hızla büyüyen kentsel merkezin kalabalığına ilişkin kolaylık, etkinlik ve en iyi deneyimleri sunmaktan heyecan duyuyoruz” dedi.

China Construction Third Engineering Bureau Co. Ltd tarafından inşa edilen OCT Tower’ın, 2018 yılında tamamlanması bekleniyor.