Çayın Lezzeti Kone ile Yükseliyor

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2021 by Bülent Yılmaz Yazdır

Çaykur’un Rize’de yapımını tamamladığı yeni paketleme fabrikasının asansörleri KONE tarafından tedarik edildi.

Konutlardan iş merkezlerine, otellerden hastanelere ve ofislere, havalimanı ve metrolardan AVM’lere kadar her türlü yaşam alanında ‘’En iyi İnsan akışı’’ felsefesiyle ilerleyen KONE, Çaykur’un 45.000 m2 alana sahip dünyanın en büyük çay paketleme fabrikasında 22 adet makina dairesiz asansör kurulumu gerçekleştirdi. Türkiye’de ilk olma özelliği taşıyan bu asansörler 16 adet 5 ton, 1 adet 3 ton kapasiteli KONE TranSys™ yük ve servis, 5 adet 1.000 kg MonoSpace™ yolcu asansörleri olarak 40 metre seyir mesafesine ulaşıyor.

Finlandiya’da üretilen makine dairesiz 4:1 askı tipi ile yüksek kapasite ve seyir mesafesindeki KONE TranSys™ yük asansörleri sürekli çalışma halinde olan paketleme fabrikası için ideal bir dikey taşıma çözümü sunuyor.

KONE Transys™ yük ve servis asansörü, yük taşımacılığının yanı sıra kullanılabilir alanların çok önemli olduğu yer altı veya çatı otoparklarında araç taşımacılığı için de oldukça uygun bir teknoloji. Zorlu işlemlerle başa çıkmak için hızlı ve dayanıklı dikey taşıma imkanı sunarken, frekans kontrollü sistem sayesinde kırılgan yüklerin üstesinden gelmek için de yumuşak bir sürüş sağlıyor.

Çaykur Paketleme fabrikasına kurulan yük asansörleri güç ve dayanıklılığın yanında; binanın iç dizaynına uygun sinyalizasyon ve kabin tasarımı ile üretilen KONE Transys™ asansörlerinde, kabinde alan kullanımını en üst düzeye çıkaran kabin genişiliği ile aynı ölçüde açılan kapı uygulaması da yapıldı.

Çaykur Paketleme Fabrikasındaki üniteler ile alakalı açıklamalarda bulunan KONE Türkiye Satış Direktörü Mustafa Bülbül M”üşterilerimize standart bir asansör yerine binanın kullanım amaçları doğrultusunda nihai kullanıcılar için en uygun çözümü sunduklarını, KONE olarak her zaman kullanıcıların ihityaçlarına bugün olduğu kadar gelecekte de cevap verebilecek ve ‘Dijitalleşme’ açısından ileri teknoloji ürünler tasarladıklarını” söyledi. Bunu yaparak binaların ihtiyaçlarına maksimum seviyede cevap verebilecek çözümlerle insan akışını güvenlik, konfor ve dizayn açısından en ileri seviyeye taşımayı amaçladıklarını ifade etti.