Çağın Asansör’den Tam Panoramik Kabin İmalatı

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2020 Yazdır

Asansör imalatındaki tecrübesini, yeni ve özgün tasarımlarıyla birleştiren Çağın Asansör, tasarlayıp ürettiği yeni tam panoramik kabin ile dikkat çekiyor.

Projelendirilmesi ve imalatı Çağın Asansör tarafından yapılan 800 kg kapasiteli panoramik asansörün hızı ise 0,63 m/s olup, merkezden tahrikli hidrolik sistemle çalışıyor.

1.550 mm çapında olan dairesel kabininin duvarlarında, yerli üretim, açık yeşil renkli, şeffaf (5+5+0.76) mm kalınlığında temperlenmiş lamine camlar kullanıldı.

Asansörün yine camlı olan kat kapılarında kullanılmak üzere, mevzuat gereği yangına 120 dakika dayanıklı olarak ithal edilen temperlenmiş camlar, Türkiye’de lamine hale getirildi.

Kabin üstü korkuluğu ise hem yuvarlak hem de teleskopik olarak imal edildiğinden, alanında bir ilk olma özelliği taşıyor. Son kat mesafesi yetersiz olan asansörlerde sık karşılaşılan sorunlardan birini çözmek amacıyla, sabit kısmı 750 mm olarak imal edilen kabin üstü korkuluğun boyu, bakım vb. çalışmalar sırasında açıldığında standardı karşılayacak şekilde 1.100 mm’ye ulaşıyor. Korkuluk ayrıca elektrikli güvenlik tertibatı ile teçhiz edildi. Asansörün montajı ise yerli bir taahhüt firması tarafından yapılacak.

Çağın Asansör tarafından; paslanmaz çerçeveli ve tamamen oval camlı kat ve kabin kapılarıyla ilgili AR-GE çalışmaları da devam ediyor. Yakın zamanda imalatlarının tamamlanarak piyasaya arz edilmesi bekleniyor.