BUTGEM ve BURSAD İşbirliği ile Asansör Eğitimleri Verilecek

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2019 Yazdır

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı BUTGEM, Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) ile işbirliği içinde yeni eğitim döneminde Asansör Eğitimleri gerçekleştirecek.

Yaklaşık 500 kursiyerin eğitime alınacağı ücretsiz programlara bu dönem ilk defa asansör sektörüne yönelik düzenlenecek 3 ayrı eğitim eklendi. Sektörün nitelikli personel açığına da katkı sağlayacak eğitimlerle ‘Asansör Bakım ve Onarım Yardımcısı’, ‘Asansör Bakımcısı Geliştirme ve Uyum Kursu’ ile ‘Asansör Montajcısı Geliştirme ve Uyum Kursu’ verilecek.

En az ilköğretim okulu mezunu olma şartı aranan eğitimlerde sektörün nitelikli personel açığının çözülmesi hedefleniyor. Eğitimler, Türkiye’de kapasite ve teknik alt yapı olarak en gelişmiş asansör eğitim ve sınav merkezi olan ve BTSO’ya bağlı Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’nde (MESYEB) verilecek.

Her sene 3 bine yakın genci meslek edindirme ve geliştirme kurslarıyla meslek sahibi yapan BUTGEM’e, 2018-2019 yılı 2. eğitim dönemi için başvurular 14 Aralık Cuma günü tamamlandı.