BURSAD’dan BTSO’nun Yeni Test Merkezine Tam Not

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2019 Yazdır

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) üyeleri, 7 Ağustos 2019 tarihinde BTSO tarafından hayata geçirilen ‘Asansör Güvenlik Ekipmanları Test ve Geliştirme Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Ziyarete, BTSO Makine Konseyi Başkanı Cem Bozdağ, BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök ve BURSAD Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Baki ile dernek üyeleri katıldı.

Test Merkezi maliyetleri düşürecek

BTSO Makine Konseyi Başkanı Cem Bozdağ, MESYEB bünyesinde kurulan ‘Asansör Güvenlik Ekipmanları Test ve Geliştirme Merkezi’nin sektörün geleceği için büyük önem taşıdığını, Türkiye’de üretim yapan asansör firmaları için daha önce akredite bir test merkezinin olmadığını dile getirdi. Bozdağ ayrıca, “BTSO MESYEB’in asansör sektörüne yönelik hayata geçirdiği test merkezi ile artık asansör üretimi yapan firmaların da testleri yapılabilecek. Merkez, sektörün yurt dışına bağımlılığını ortadan kaldıracak ve maliyetlerini düşürecek.” dedi.

BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök ise bu proje ile testlerin daha düşük maliyetle kapsamlı ve nitelikli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirterek, “Merkezimiz asansör güvenlik aksamlarından fren sistemi, hız regülatörü, tampon, raylar ve asansör motorlarının ayrı ayrı test edilebileceği gibi asansör parçalarının tümleşik olarak da test edilebileceği ilk laboratuvar kimliğine sahip. Test ve geliştirme laboratuvarının teknolojik düzeyini yerli ve milli tasarımları geliştirebileceğimiz bir seviyede oluşturmak da hedeflerimiz arasında yer almaktadır.” şeklinde konuştu.

BURSAD Yönetim Kurulu Başkanı Gültekin Baki de Bursa’da asansör sektörünün gelişimini doğrudan etkileyecek, kapsamlı bir merkezin hayata geçmesinin sektör için büyük bir avantaj olduğunu ifade etti.