Bursa'da Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği Semineri

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2018 Yazdır

RoyalCert ve Bursa Elektrik Mühendisleri Odası Odası (EMO), 19 Temmuz 2018 tarihinde “Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği Bilgilendirmesi” konulu bir eğitim semineri gerçekleştirdi.

Bursa Elektrik Mühendisleri Odası’nın genel merkezinde gerçekleştirilen eğitimi RoyalCert Bölge Müdürü Muzaffer Yaşar gerçekleştirdi.

İki oturum halinde gerçekleşen seminerin ilk oturumunda 4 Mayıs 2018 tarihli 30411 sayılı Resmi gazetede yayınlanan ‘’Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’’ anlatıldı. İlgili idare sorumlulukları, A tipi muayene kuruluşunun sorumlulukları, Asansör yaptırıcısı/ bina sorumlusunun sorumlulukları ve asansör montaj/yetkili servis firmalarının sorumluluklarından bahsedildi.

İkinci oturumda ise 14 Mayıs 2017 tarihli 30096 sayılı Resmi gazetede yayınlanan ‘’Asansörlerin Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ’’ anlatıldı. Asansörlerde Trafik analizi, avan proje ve uygulama projelerinden bahsedildi.

Yoğun katılımın gözlendiği seminere, Bursa Valiliği yetkilileri, Bursa Büyükşehir ve ilçe Belediye yetkilileri, Bursa Makine Mühendisleri Odası (MMO) yetkilileri, Bursa Asansörcüler Derneği (BURSAD) yönetimi, Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayi İş Kadınları Derneği (AYSKAD) yönetimi, Asansör montaj/bakım firmaları ve bina yöneticileri katıldı. Seminerin sonunda günün anısına Bursa Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) tarafından Muzaffer Yaşar’a plaket verildi.