BURSAD ve BTSO’dan Asansör İmalatı UR-GE Projesi Bilgilendirme Toplantısı

Yayın TarihiKasm-Aralık, 2018 Yazdır

Bursa Asansör Sanayicileri Derneği (BURSAD) desteği ile Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 25 Eylül 2018 tarihinde “Asansör İmalatı UR-GE Projesi Bilgilendirme Toplantısı” gerçekleştirildi.

BTSO Toplantı Salonunda geçekleştirilen ve Ticaret Bakanlığı destekli projelerin uluslararası rekabetçiliği arttırmaya yönelik yurtiçi ve yurtdışı faaliyetleri kapsamında görüşlerin sunulduğu etkinlikte, BTSO Başkan Vekili Cüneyt Şener, BURSAD üyesi ve BTSO Makina Konsey Başkanı Cem Bozdağ projeye dair bilgilendirmede bulundular.

Katılımıyla projeye destek veren Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB) Genel Müdürü Ramazan Karekök’ün yanısıra BURSAD Üyeleri ve sektör temsilcileri de etkinlikte hazır bulundu.

Toplantıda alınan kararlar

Ur-Ge projelerinde yer alan firmalar, Ticaret Bakanlığı’nın yüzde 75 oranında desteğiyle ve 3 yıl süreyle proje kapsamında gerçekleştirilen aşağıdaki faaliyetlerden yararlanabilecekler:

  • Sektör ve firma bazında ihtiyaç analizlerinin yapılması, sektöre özel hedef pazarların belirlenmesi ve proje yol haritasının hazırlanması
  • İhtiyaç olarak belirlenen konular için eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin sağlanması (Satış, Pazarlama, Dış Ticaret, İhracat, Stratejik Yönetim, Kurumsallaşma vb. sektöre özel konular)
  • Tanıtım çalışmalarında yer alma (Küme web sitesi, küme tanıtım broşürü/kitapçığı, küme tanıtım filmi)
  • Yurtdışı pazarlama faaliyetlerine katılım (İkili iş görüşmeleri, firma/kurum ziyaretleri, fuar ziyareti)
  • Yurtdışından alım heyetlerinin Türkiye’ye getirilmesi (İkili iş görüşmeleri, firma ziyaretleri)