Bulut Makina Gençlerin ve Üniversitelerin Yanında

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2018 Yazdır

Bulut Makina gençlere ve üniversitelere olan desteğini sürdürmeye devam ediyor. Birçok projenin sponsorluğunu üstlenen Bulut Makina, destek verdiği öğrencilerin bir kısmına staj ve sonrasında tam zamanlı olarak çalışma imkânı da sunuyor.

Üniversite öğrencilerini gerek seminerler gerekse fabrika gezileri düzenleyerek asansör sektörüyle buluşturan, firma sahibi Ahmet Sabit Bulut, bu seminerlerle birlikte birçok projeye sponsor desteği veriyor. Bunlardan bazıları şöyle;

2015 yılında TAKEV vakıf lisesi öğrencilerinin kurduğu TAKEV ROBOTICA takımı Amerika’da düzenlenen LEGO Ligi yarışmasında dünya 6.sı olmuş ve ayrıca Onur Ödülü almıştır.
Firma sahiplerinden Ahmet Sabit Bulut’un da mezun olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi öğrencilerinin kurmuş olduğu Rüzgâr Enerjisi Kulübünün, alternatif enerjili araç projesi için gençlere çalışmaları için fabrikada yer verildi. Birlikte hayata geçirilen projede, gençler de araçlarının ismini BULUT’17 koyarak Bulut makinayı onore ettiler. Hollanda’da düzenlenen yarışmada Bulut’17 Dünya 6’ncısı oldu.
Bulut Makina, Marmara Üniversitesinin kurmuş olduğu hidromarmara takımının yapığı hidrojenle çalışan aracının ana sponsoru oldu. Ayrıca gençlerin Londra’daki yarışmaya katılmalarına destek verdi. Gençlerin yaptığı aracı Avrasya Asansör fuar standında da öğrencilere desteğin artması amacıyla da sergiledi.

Bulut Makina, vermiş olduğu desteklerin gelecek dönem de devam edeceğini, Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin katılacağı kimyasal reaksiyonla çalışan araç yarışması, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin kurmuş olduğu üç farklı kulübün uydu ve elektrikli araçla Türkiye ve Amerika’da katılacağı yarışmalar, Yıldız Teknik Üniversitelerinin Türkiye’de katılacağı uydu yarışması için gençlerin yanında olacaklarını belirtti.

Genç beyinlerin fikirlerinin ideallerinin gerçekleşebileceğini göstermek, karşılaşacakları çalışma hayatlarında kalıplara sığmadan çalışabilecekleri alanların mevcut olabileceğini anlatmayı amaç edindiklerini belirten firma yetkilileri, Asansör sektörünün de içinde bu heyecanı taşıyan birçok yönetici ve firma sahiplerinin bulunduğunu, bu desteklerin onların da katkılarıyla artacağından emin olduklarının altını çizdiler. 🌐