Binaya Göre Değil, Asansöre Göre Bina

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şubesi Gebze İlçe Temsilciliği bünyesinde kurulan Asansör Komisyonunun katkıları ile 3 Ekim 2017 tarihinde Gebze Ticaret Odası Konferans Salonunda “Asansör Avan ve Asansör Uygulama Projelerinde Olan Değişiklikler” konulu seminer düzenlendi.

“Binaya göre değil Asansöre göre bina” alt başlığı altında gerçekleşen seminere, Gebze bölgesinden çok sayıda Makina Mühendisi, Mimar, İnşaat Mühendisi ve asansör konusunda çalışan firma yöneticisi katılım sağladı.

Panelde konuşmacı olarak Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Osman Günler, Gebze Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü adına Tuğrul Bölükbaş ve Makina Mühendisleri Odası adına Özgür Kılıç konuşmacı olarak katıldı. Asansörün Tasarımına İlişkin Usul ve Esaslara Dair Tebliğ, Mimarların sorumlulukları, Yapı Denetim kuruluşlarının sorumlulukları, İnşaat mühendislerinin sorumlulukları, cezai yaptırımlar ve 1 Eylül itibari ile yürürlüğe giren yeni yönetmelik soru cevap eşliğinde tartışıldı.