Barcelona Fupa Asansör ve Ahmet Asansör Organizasyonu İle Daha Bir Güzeldi

Yayın TarihiMayıs-Haziran, 2018 Yazdır

Fupa Asansör’ün Fermator Üretici çözüm ortağı Ahmet Asansör ve 20 alt bayiisi toplam 26 kişi ile 4-7 Nisan 2018 tarihleri arasında İspanya’daydı.

Dört gün süreyle muhteşem eğlenceli saatler geçiren organizasyon katılımcıları daha havalimanından kalkıştan önce birbiriyle uyumun sinyalini vermişti. Ülkemizin muhtelif illerinden katılımcıların iştirak ettiği geziye, Fermator İspanya yöneticilerinin de ayrı bir önem vermesi ve sıcak Akdeniz misafirperverlikleri de eklenince, Barcelona bir başka güzeldi.

Gezi boyunca Fermator üst yönetiminin biz misafilerine yaklaşımı bir distribütör veya müşteri olmaktan öte bir ailenin bireyleriymiş havasındaydı. Gezimizin ilk günü tüm kafile o günün akşamını sabırsızlıkla beklemekteydi. Zira Barcelona-Roma Şampiyonlar Ligi Çeyrek Final ilk maçı vardı ve Fermator tüm gruba VIP Lounge maç izletme keyfini yaşatacaktı. Nou Camp’ın o büyülü fantastik ortamı o heyecanı yaşamaya değerdi.

Canamat Restauranttaki yemek grubu birbirine biraz daha yakınlaştırmış, espiriler havada uçuşmaya başlamıştı. Tabiki bu arada gezimiz boyunca tüm gruba rehberlik yapan Can Latif’in üst düzey sunumları profesyonel bir tur rehberini aratmadı desek doğruyu söylemiş oluruz. Yemekten sonra Montserrat dağına teleferikle çıkıldı. Şehre panoramik hakimiyetiyle ve yukardaki mimari zenginliklerle dolu Rönesans mimarisinin görsel şöleni gruba daha ayrı bir keyif yaşattı.

Maç saati geldiğinde Camp Nou’da dünya futbolunun yıldızları Messi, İniesta ve diğerleri hepsi artık önümüzdeydi. Bu arada Türk bayrağımız da grup tarafından dalgalandırıldı. Grubumuzdaki futbol fanları ise Türk statlarında alışageldiğimiz tezahüratları Barcelona’ya uyarlama konusunda oldukça başarılıydı. Ve beklendiği üzere Barcelona Roma karşısında 4- 1 lik bir galibiyetle sahadan ayrıldı. Camp Nou’da bir Şampiyonlar Ligi maçı izlemek meğerse ne kadar farklı bir heyecanmış.

Maç sonrası tur otobüsümüzle Salou kentindeki otelimize doğru yola çıktıktan kısa bir süre sonra grup yorgunluktan uyumaya başlamıştı. Muhteşem bir otelde geçirdiğimiz ilk gecemizin ertesi günü grubun sıcak Akdeniz meltemiyle enerjileri yerine gelmişti ki Fermator DMT fabrikasına transfer süresinin nasıl geçtiğini anlamadık. Yaklaşık 3 saat geçirdiğimiz DMT Fermator’da yine ikramlar ve misafirperverlik üst düzeydeydi. Fupa A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Can Latif’le yaptığımız sunumlar sonrası Grup DMT fabrikasının tüm şeffaflığı içinde teknik bir gezi yaptı. Misafirler Fermator’un DMT fabrikasında yüksek otomasyonlu ve dâhili birimleri tarafından geliştirilen ERP sistemleri ile desteklenen ileri düzey kalite kontrol, üretim, Ar&Ge ve test süreçlerini yakından inceleme fırsatı bulup, Fermator’un Compact ve Elite serileri hakkında bilgi sahibi oldular.

Fermator DMT fabrika gezisi sonrası Mas Folch Restoranda uzun ve bol sohbetli bir öğle yemeği sonrası Fermator Technolama fabrikasının ziyareti gerçekleştirildi. Misafirler Fermator’un Technolama fabrikasında yeni geliştirilen Premium serisi, özel üretim yuvarlak kapılar, alttan sürüşlü özel cam kapılar, yüksek derece yangın dayanımlarına sahip standart dışı kapıları inceleme fırsatı buldu ve Fermator’un A’dan Z’ye asansör otomatik kapıları konusunda pazara yüksek teknolojili ama rekabetçi ürünler sunabildiğine şahit oldu. Fermator üst yönetiminin çok yakın ilgili olduğu fabrika gezisi tamamı sektör üyesi olan misafirleri oldukça etkiledi.

Gün bitmek üzereydi. Artık Salou’ya dönüş vaktiydi. Salou İspanya’nın en gözde tatil beldelerinden biri. Adını daha önceden çok duymuştuk. Havasının portakal çiçeği ve mis gibi okyanus koktuğu kent ilkbahar olmasına rağmen doluydu. Hotel Magnolia’ya yerleşen gezi katılımcıları akşam yemeğine kadar kentin tadını çıkardı.

Akşam yemeği ise Fermator’un üst düzey yöneticileri ile Salou’nun en ünlü mekânı Castillo de Javier Restoranında yendikten sonra grup ertesi günü Barcelona’ya hareket etmek üzere otelde istirahate çekildi.

Ertesi gün yaklaşık 1,5 saatlik keyifli bir otobüs yolculuğuyla, kent planını ünlü mimar Gaudi’nin yaptığı Barcelona’ya ulaştık. Otele yerleşmeden önce yine Gaudi’nin eseri olan ve yaklaşık 150 yıldır yapımı devam eden La Sagrada Famillia Bazilikasını ziyaret ederken görkemli yapı karşısında herkes çok etkilendi. Müteakiben mimarisi ile görkemli kentin ünlü yapılarından Kraliyet Sarayı olarak anılan Palau Nacionale ziyareti gerçekleştirildi.

Grup Palao Nacional Hotel’e yerleştikten sonra Barcelona’nın ünlü alış veriş caddesi La Rambla ve Diogonal Bulvarında alış veriş ve eğlence için dağıldı. Geç saatlere kadar şehrin tadını çıkaran grup ertesi gün yola çıkmak üzere istirahate çekildi.

Cumartesi günü eğlenceli bir yolculukla havaalanına gelen grup vedalaşırken herkesin sorduğu ortak bir soru vardı; Bir dahaki geziniz ne zaman?