Bakanlık, Ürün Güvenliği ve Denetimleri için BTSO’nun Laboratuvarlarını da Kullanacak

Yayın TarihiMart-Nisan, 2019 Yazdır

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) çatısı altında faaliyet gösteren Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi’ni (MESYEB), Enerji Verimliliği Merkezini ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim Vakfı’nı (BUTGEM) 4 Ocak 2019 tarihinde ziyaret etti. Mehmet Bozdemir, ürün güvenliği ile denetimi noktasında BTSO’nun test ve laboratuvar imkânlarından faydalanmak istediklerini söyledi.

Ziyarette, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Mehmet Bozdemir ve Bakanlık yetkilileri ile Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Latif Deniz’e; BTSO MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök ve BTSO Makina Konsey Başkanı Cem Bozdağ da eşlik etti. MESYEB Genel Müdürü Karakök, Bakanlık yetkililerine 77 ayrı meslekte sınav ve belgelendirme hizmeti veren MESYEB’in çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Türkiye’nin En Gelişmiş Asansör Test Laboratuvarı

Bursa’nın Türkiye’nin makine üretimi ve ihracatında ciddi bir potansiyel taşıdığını söyleyen BTSO Makine Konseyi Başkanı Cem Bozdağ ise BTSO bünyesinde faaliyet gösteren Makine Sektör Konseyi olarak iş dünyası, kamu kurum temsilcileri, akademisyenler ve sivil toplum kuruluşlarının yer aldığı platformla sektörün geleceğine yön veren adımlar attıklarını kaydetti.

Asansör sektörünün talepleri doğrultusunda MESYEB’te sınav ve belgelendirme hizmeti verildiğini hatırlatan Bozdağ, geçtiğimiz sene BUTGEM’de de ilk defa 3 ayrı alanda asansör alanında mesleki eğitim verilmeye başlandığının da altını çizdi.