Aybey Elektronik ‘Ar-Ge Merkezi’ Belgesini Aldı

Yayın TarihiKasm-Aralık, 2018 Yazdır

Asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapan Aybey Elektronik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi Belgesini aldı.

Ar-Ge uygulamalarına yatırımlarını sürekli olarak arttıran Aybey Elektronik, Nisan ayı itibariyle, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge merkezi belgesini aldı.

Firmanın Teknik Yönetim Sorumlusu Yasemin Çoban yaptığı açıklamada, “Endüstriyel beceri ve yeteneklerin geliştirilmesini sağlayarak özelde asansör sektörünün, genelde Türkiye ekonomisinin gücüne güç katacak ve uluslararası pazarda rekabet gücümüzü artıracak projelere imza atmak firmanın en büyük hedeflerindendir.” dedi.

Dünya’da 54 farklı ülkeye ihracatıyla ön plana çıkan Aybey Elektronik, hedef pazarlarda talep gören ürünlerin araştırma ve geliştirmesini yaparak ürünlerin ihracatını da artırmaktadır. Yerli üretim gerçekleştiren firma, 120 çalışanıyla asansör elektroniğinde sağladığı inovatif çözümlerle Ar-Ge merkezi yatırımlarına da hız kesmeden devam etmeyi hedefliyor. 1993 yılında kurulan Aybey Elektronik, farklı pazar ihtiyaçlarını, çeşitli asansör uygulamalarını ve değişen asansör yönetmeliklerini tam olarak karşılayabilmek için asansör sektöründe başarılı projelere imza attı.