ASTEK’te Yer Alan Asansör Sektör Derneği Üye Sayısı 5’e Çıktı

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2020 Yazdır

Asansör Teknik Komitesi’nin oluşumu, Görevleri ve Çalışma Usul ve Esaslarına Dair Tebliğ’deki yeni düzenleme 23 Mayıs 2020 tarihinde 31135 sayılı Resmî Gazetede yayınlandı. Bu kapsamda Madde 3’te yer alan üyeler üzerinde yeni bir düzenlemeye gidildi. Asansör sektör derneklerini temsilen bulunan üye sayısı 4’den 5’e çıkarıldı.

2013 yılında yayınlanan 28812 sayılı Tebliğ’de yer alan İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğünü temsilen yer alan bir üye çıkarılırken, Vilayetler Birliğini temsilen bir üye eklendi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığını temsilen yer alan bir üye sayısı ise “Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünü temsilen bir üye ve Yüksek Fen Kurulu Başkanlığını temsilen bir üye” şeklinde düzenlendi.

Yine bir önceki Tebliğ’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğünü temsilen bir üye yer alıyordu. Yeni tebliğe göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğünü temsilen de bir üye bulunacak.