ASFED’e Üye Dernek Sayısı 13’den 15’e Yükseldi

Yayın TarihiKasm-Aralık, 2018 Yazdır

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), 15 Eylül 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısında iki farklı şehirden asansör derneğinin üyeliğini onayladı

Asansör sektörünün en güçlü ve kapsamlı yapılanması olan Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), federasyona yapılan yeni katılım başvuruları sonucunda Kırıkkale’de iki yıldır faaliyet gösteren Kırıkkale Asansörcüler Derneği (KIRASDER) ve Malatya’da yeni kurulan Malatya Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (MASDER)’in başvurularını onaylayarak federasyona üye dernekler arasına aldı.

İtfaiye erlerine eğitimler devam edecek

Üye dernek sayısı 13’den 15’e çıkan Federasyon, yürüttüğü örnek projeler ve başarılı kamusal faaliyetlerle de adından söz ettiriyor. Son zamanlarda artan asansör kazalarında doğru kurtarma çalışmaları yapılmasına dikkat çekmek amaçlı başlattığı sosyal sorumluluk projesinin devamının yapılmasına karar verilen toplantıda, yeni eğitimlerin yapılarak bu konuda bilincin arttırılması için Denizli, Kayseri ve Mersin’de Yönetim Kurulu Üyeleri Muharrem Ödemiş, Muzaffer Hızarcı ve Nuri Kuzan’ın koordinatörlüğünde yeni eğitim çalışmaları başlatılacağı duyuruldu.

Federasyon 12 Mart 2018’de “Asansörden Kurtarma Teknikleri” başlığı altında 3 gün boyunca Ankara Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Ankara İtfaiyesi’nde görev yapan 150 itfaiye erine eğitim vermişti.

Eğitim Projesine Başkan’dan Maddi Destek

ASFED’in Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü eğitim projesi için sektörden gelen destekler de sürüyor. Bu kapsamda Konya’daki sektörün lider firmaları ile görüşen Yönetim Kurulu, sektörün geleceğine dair oldukça önemli olan eğitim projeleri için sektörün sergilediği birlik beraberlik havasından da memnun olduğunu ifade etti.

ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik ise, sektörde oluşan bu birlik ruhundan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ASFED’in eğitim projesine bireysel bir bağış yapma kararı aldığını açıkladı. Atik, tüm kimliklerinden bağımsız bireysel bir girişimle projeye ilk maddi para bağışında bulunan kişi oldu.

Yerli Asansör Malzemesi Kullanımı İle İlgili Kamuoyu Çalışması Yapılacak

Toplantının bir diğer gündem maddesi de asansör sektörü olarak kamuoyunda bir bilinçlendirme çalışmasının yapılmasına karar verilmesi oldu. Toplantıda, ilgili kurum ve kuruluşlar ile inşaat şirketlerine yönelik hazırlanan bilgilendirici çalışmaların taraflara sunumu ile ilgili çalışmalar yapıldı.

ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, sektörün birlik olması konusunda çağrısını yineleyerek; “Yerli üretim mallarının kullanımı ile ilgili teşvikler, direktifler ve çıkarılan yasal düzenlemeler mevcut. Ancak buna rağmen sektör olarak ithal ürünlerin baskısı altındayız. Söz konusu düzenlemelerin ve< çabaların sonuç verebilmesi için bürokrasi tarafından da uygulanması ve desteklenmesi gerekiyor. Bu konuda üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.

Dilek ve temennilerle bir sonraki toplantının gündemine dair değerlendirmeler yapılarak alınan kararların Yönetim Kurulu’na okunması ile toplantı sonlandırıldı.

Yönetim kurulu toplantısına, ASFED Yönetim Kurulu İkinci Başkanı Abdurrahman Aksöz, ASFED Genel Sekreteri Hüsnü Gökgöz, ASFED Saymanı Nuri Kuzan, ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri Muzaffer Hızarcı, İbrahim Özçakır, Muharrem Ödemiş, Hakan Başkaraağaç, Nermin Boyacıoğlu, ASFED Avukatı Zeynep Tepegöz, ASFED Mali Müşaviri Ali Yılmaz, ASFED İdari müdürü Gülay Pala ve İsmail Yiğit katıldı.