ASFED’ den “Sektörde Anadolu Buluşmaları”

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2018 Yazdır

Asansör Sanayicileri Federasyonu ASFED, “Sektörde Anadolu Buluşmaları” organizasyonları kapsamında 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde Hatay Asansörcüler Derneği HATASDER’i ziyaret etti.

Asansör Sanayicileri Federasyonu ASFED, “Sektörde Anadolu Buluşmaları” organizasyonları kapsamında 3-4 Mayıs 2018 tarihlerinde Hatay Asansörcüler Derneği HATASDER’i ziyaret etti.

Nitelikli ara elaman sorunu tüm sektör firmalarının desteği ile çözülecek

Yönetim Kurulu toplantısında, ASFED ile MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol neticesinde pilot şehirler olarak belirlenen Ankara, Eskişehir ve Kayseri illerinde açılacak olan “Asansör Bölümleri” için yaz dönemi çalışma programı da görüşüldü. Alınan karar doğrultusunda; ASFED bünyesinde açılacak bağış hesabı ile asansör firmaları, okulların atölye masrafları için bağışta bulunabilecek. Sektörün nitelikli ara elaman sorununa çözüm amaçlı nitelikli bir asansör eğitiminin verileceği bu okullarda kurulacak atölyeler, tüm sektör firmalarının desteği ile hayata geçirilecek.

Hatay Buluşmasına İlgi Yoğundu

“Sektörde Anadolu Buluşmaları”nın ikinci oturumunda HATASDER Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Zeytun ve ASFED Yönetim Kurulu Üyesi Edip Yeşil’in organize ettiği buluşma ile Hataylı pek çok sektör temsilcisi Yönetim Kurulu Üyeleri ile aynı masa etrafında toplanarak, sektörel sorunları değerlendirdi.

Hataylı meslektaşlarının misafirperverliği için teşekkür eden ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik, HATASDER Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Zeytun’ a Ankara’nın simgesi olan Etiler sembolünü taşıyan hemşerilik beratını verdi. Toplantıya katılım gösteren sektör temsilcilerine ise buluşmanın bir hatırası olarak kitap hediye edildi. ASFED faaliyetleri ile ilgili bilgilerin de verildiği toplantının devamında Yusuf Atik ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Hataylı meslektaşlarının sorularını cevapladı.

Toplantıya HATASDER Yönetim Kurulu Üyeleri, GAYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akgöz, Bereket Zeytun, Gonca Zeytun, Mehmet Karaahmetli, Mehmet Sait Arslan, Doğan Daplan, Tuğba İnan, ASFED Başkan vekili Abdurrahman Aksöz, ASFED Genel Sekreteri Hüsnü Gökgöz, ASFED Saymanı Nuri Kuzan, ASFED Yönetim Kurulu Üyesi ve AYSKAD Başkanı Yasemin Bulut, ASFED Yönetim Kurulu Üyelerinden Muzaffer Hızarcı, Sabahattin Baki, Özcan Toprak, İdari Müdür Gülay Pala, İsmail Yiğit, ASFED Hukuk Müşaviri Zeynep Tepegöz, ASFED Mali Müşaviri Ali Yılmaz, Önder Asansör Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Bulut, Merih Asansör’ den Özgür Bölükbaşı katıldı.