ASFED'de Yeni Dönem: İki Başkan Yardımcısı

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2019 Yazdır

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) 15 Haziran 2019 tarihinde Ankara’daki genel merkezinde olağan genel kurulunu gerçekleştirdi. Yusuf Atik’in bir kez daha federasyon başkanlığına seçildiği genel kurulda Tüm Asansör Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TASİAD) Başkanı Ahmet Fikret Gökhan ve ANASDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbağ Başkan yardımcısı olarak belirlendi.

Üyelerin yoğun katılımıyla gerçekleşen genel kurul, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Divan başkanı Seyfi Aydınoğlu ve kâtip üyeler; Zeynep Tepegöz ve Ali Yılmaz koordinatörlüğünde gerçekleşen Genel Kurulda ilk olarak Yusuf Atik üyelere bir hoş geldin konuşması gerçekleştirdi. Atik, katılımdan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

ASFED Müdürü Gülay Pala’nın katılımcılara Genel Kurul gündemini okumasının ardından Federasyon Müdür Yardımcısı İsmail Yiğit Tarafından Federasyonun 2017-2019 yılları arasında gerçekleştirdiği faaliyetler üyelere okundu. Eğitim ile ilgili faaliyetlerden toplantı ve ziyaretlere kadar gerçekleştirilen etkinliklerin anlatıldığı genel kurulda, yönetim kurulu toplantıları sonucunda alınan kararlar ve atılan adımlar hakkında da bilgilendirmeler yapıldı.

Fuar ve diğer etkinlikler hakkında da bilgiler veren İsmail Yiğit, federasyonun katıldığı ve desteklediği etkinlikleri de slaytlalar eşliğinde katılımcılarla paylaştı.

Federasyon isminin başına ‘Türkiye’ ibaresi getirilecek

Federasyon isminin başına Türkiye ibaresi getirilmesi konusunda da bilgiler veren Yiğit, isim tescili ile ilgili süreci üyelerle paylaştı. Ayrıca Federasyon bünyesinde çıkarılan “Haber Asansörü” isimli dergi hakkında da katılımcılara bilgi verildi.

Daha sonra Federasyon bünyesinde kurulan komitelerin çalışmaları üyelerle paylaşıldı. Bu kapsamda Eğitim Komitesi, Fuar Komitesi ve Teknik Komitenin yaptığı çalışmalar hakkında detaylı bilgiler paylaşıldı.

Son olarak katılımcılara yeni hazırlanan Federasyonun tanıtım filminin sunumu yapıldı. Tanıtım filmi üyeler tarafında tam not aldı.

Yönetim Kurulu Üye Sayısı 15’ten 11’e düştü

Faaliyet raporunun okunmasının ardından kâtip üye ve Serbest Mali Müşavir Ali Yılmaz, Son 2 yılın hesap özetlerini üyelerle paylaştı. Daha sonra ise Mersin Asansörcüler Derneği Başkanı ve Denetim Kurulu Üyesi Muzaffer Hizarcı, Federasyonun Denetim Kurulu Faaliyet Raporunu okudu.

Görüş belirtmek isteyen üyelerin görüşlerinin alınmasıyla devam eden Genel Kurulda Federasyonun tüzük değişikliği konuşuldu. Kâtip üye Zeynep Tepegöz bu konu hakkında üyelere bilgi verdi. Bu doğrultuda yapılan oylama sonucunda Federasyon Yönetim Kurulu Üye Sayısı 15’ten 11’e düşürüldü.

Sonrasında ise tek liste ile Federasyon asil ve yedek üye seçimine gidildi. Tek liste olduğu için açık oyalama usulünde gerçekleştirilen seçimde oy birliği ile yeni yönetim 2 yıllığına göreve getirildi. Bu süreçte 1 yıl boyunca Yusuf Atik başkanlık görevini yürütecek. Sonraki 1 yıl ise TASİAD Başkanı Ahmet Fikret Gökhan görevi üstlenecek.

Yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu Asil Üyeler ise şöyle:

Yönetim Kurulu

 • Yusuf Atik (ANASDER)
 • Ahmet Fikret Gökhan (TASİAD)
 • Nuri Kuzan (KAYSAD)
 • Mustafa Uçar (TASİAD)
 • Hüsnü Gökgöz (AKASDER)
 • Mustafa Demirbağ (ANASDER)
 • Sebahattin Baki (DOKAS)
 • İbrahim Özçakır (ESASDER)
 • Murat Emre Üstün (TASİAD)
 • Özcan Toprak (MASDER)
 • Nermin Boyacıoğlu (AYSKAD)

Denetim Kurulu

 • Cem Bozdağ (BURSAD)
 • Muzaffer Hizarcı (MASDER)
 • Ayhan Bilgiç (AKASDER)
 • ASFED Yönetim Kurulu Başkanı; Yusuf Atik
 • ASFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; Ahmet Fikret Gökhan
 • ASFED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı; Mustafa Demirbağ
 • ASFED Yönetim Kurulu Genel Sekreteri; Hüsnü Gökgöz
 • ASFED Yönetim Kurulu Saymanı; Nuri Kuzan

Yeni yönetimin belirlenmesini ardından son olarak 2018 iktisadi işletmenin faaliyetleri de oylandı. Üyeler tarafından oy birliği ile kabul edildi.

Atik; “Yeni ekipten yüksek bir performans bekliyorum”

Seçimlerin ardından dilek ve temenniler bölümünde ilk olarak Başkan Yusuf Atik söz aldı. Eski yönetimde bulunan arkadaşlara teşekkürlerini ileten Atik, yeni ekipten ise daha yüksek bir performans beklediğini dile getirdi. Federasyonun gündeminde olan markalaşma çalışmaları ile ilgili bilgiler de veren Atik, artık top bakanlıkta biz federasyon olarak üzerimize düşen çalışmaları gerçekleştirdik dedi.

Federasyon ismini başına Türkiye ibaresi getirilmesi konusunda da açıklamalar yapan Başkan Atik, Bu konu ile ilgilide gerekli girişimlerde bulunduklarını ve bakanlık onayı beklendiğini dile getirdi.

Gökhan; “Fikirlerimiz ve projelerimiz var”

Daha sonra ise Ahmet Fikret Gökhan söz aldı. Bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Gökhan, “Buraya gelirken fikirlerimiz var. Çok güzel projelerimiz var. Ancak sizlerin de desteğine ve fikirlerine de ihtiyacım var” dedi.

Genel Kurul, katılımcılarla birlikte yenilen öğlen yemeğinin ardından son buldu.