ASFED Yönetimi Samsun’da Toplandı

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2020 Yazdır

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve Orta Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven İş İnsanları Derneği (OKASDER), Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katılımıyla 2 Kasım 2019 tarihinde Samsun’da bir araya geldi.

Kayseri, Eskişehir, Ankara, İstanbul, Bursa, Isparta gibi pek çok şehirdeki asansör ve yürüyen merdiven sektör çalışanları ile dernek yöneticilerinin de katıldığı toplantıda, ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik başkanlığındaki heyet, bir yandan aylık toplantısını gerçekleştirirken bir yandan da Samsun’daki sektör temsilcileri ile bir arada olma imkânı elde etti.

Toplantının önemli isimlerinden birisi olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, düzenlenen toplantı öncesi yapılan kahvaltıya katılarak bir konuşma gerçekleştirdi. Demir konuşmasında, asansörün hayatımızdaki önemine vurgu yaparak yerli asansör ve yürüyen merdiven kullanımı ile ilgili düşüncelerini dile getirdi.

ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri adına söz alan ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik ise; OKASDER’in davetleri ve misafirperverlikleri için başta Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve OKASDER Başkanı Atilla Verim olmak üzere tüm üyelere teşekkürlerini iletti. Atik, sektördeki sorunları aşmak için birlik olmanın önemini vurgularken, üyelerden derneklerine destek olmalarının gerekliliğini anlattı.

OKASDER Kurucu Üyesi ve Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Verim, ASFED Yönetim Kurulu üyelerinin Samsun ziyaretlerinden duyduğu mutluluğu dile getirdi. Pek çok konuda çözüm odaklı bir belediyecilik anlayışı ile yanlarında olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in katkılarının önemine de dikkat çeken Verim, Samsun ve çevresinden pek çok üyelerinin olması OKASDER’i kısa sürede güçlü bir dernekleşme yapısına taşıdığının altını çizdi.

Geçtiğimiz aylarda ASFED’e üyeliğini tamamlayan ve Asansör sektörünün Orta Karadeniz’deki temsilcisi olarak faaliyet gösteren Samsun merkezli OKASDER derneğinin misafirliğinde gerçeklesen toplantıya ilgi de yoğun oldu. Gündeme dair pek çok konuyu değerlendirme fırsatı elde eden katılımcılar ise verimli bir toplantı olduğunu dile getirdiler.

ASFED ve OKASDER üyeleri toplantının ardından Samsun’daki tarihi ve turistik yerleri gezdiler.