ASFED, Yönetim Kurulu Toplantısı ve “Sektörde Anadolu Buluşmaları” Etkinliği kapsamında Eskişehir’deydi

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2018 Yazdır

ASFED (Asansör Sanayicileri Federasyonu), iki ayda bir düzenlediği yönetim kurulu toplantısı ve “Sektörde Anadolu Buluşmaları” etkinliğini 14 Temmuz 2018 tarihinde Eskişehir’de bulunan TEPE Asansör ve SİTİMEK Asansör'ün ev sahipliğinde gerçekleştirdi.

Anadolu’daki asansörcülerle bir araya gelmek ve federasyona bağlı dernek üyelerini ziyaret ederek sektörel değerlendirmelerde bulunmak için her toplantısını farklı bir şehirde gerçekleştiren ASFED’in, Eskişehir toplantısı da geniş bir katılımla gerçekleşti.

TEPE Asansör Seminer salonunda gerçekleşen toplantıda, ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri yoğun bir gündem ile toplanırken, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte, fuar ile ilgili gelişmeleri sunmak üzere CNR Holding Fuarcılık’tan Erdem Taylanlı da toplantıda yer aldı.

Ana Gündem ASFED tarafından açılan dava

Toplantının ana gündemini, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 4 Mayıs 2018’de yayımlanan Asansör Periyodik Kontrol Yönetmeliği’nin iptaline ilişkin ASFED tarafından açılan dava dilekçesinin görüşülmesi oluşturdu.

Toplantıda konu ile ilgili Yönetim Kurulu Üyelerini bilgilendiren ASFED Avukatı Zeynep Tepegöz; yönetmelik yayımlandıktan sonra 60 günlük süre dolmadan 2 Temmuz 2018’de, yürütmenin iptali davasının ASFED tarafından açıldığını bildirdi. Bu konuda pek çok kurum ve kuruluş şikâyetçi olurken, konu ile ilgili adım atarak tek dava açan tarafın da ASFED olduğu bilgisini verdi.

Avukat Zeynep Tepegöz’ün aktardığı bilgilere göre; temsilde daha güçlü olmak adına davada ASFED ile birlikte; ANASDER (Anadolu Asansörcüler Derneği), BURSAD (Bursa Asansörcüler Derneği) ve AKASDER ( Akdeniz Asansör Yürüyen Merdiven Sanayicileri ve İş Adamları Derneği) de davada taraf oldular.

CNR Avrasya Asansör Fuarı, INTERLİFT’den sonra Avrupa’nın en büyük asansör fuarı olacak

ASFED’in devam eden sektörel projeleri ile ilgili yapılan görüşmelerin ardından CNR Holding Fuarcılık’tan Erdem Taylanlı, Mart 2019’da gerçekleşecek Avrasya Asansör Fuarı ile ilgili gelinen son durum hakkında bilgi verdi. Taylanlı; fuarın bu sene rekor bir katılım ile rekabette oldukça öne geçeceğini belirtti. Hem yurt içi hem de yurt dışından katılımcı ve ziyaretçi sayısında önemli bir artış beklendiği dile getirilirken, gelinen noktada fuar alanının 50 bin metrekareye taşınacağı da açıklandı. 2019 fuarının zirve bir fuar olacağını da söyleyen Taylanlı; önümüzdeki sene CNR Avrasya Asansör Fuarı, INTERLİFT’den sonra Avrupa’nın en büyük asansör fuarı olacak, açıklamasında bulundu.

ASFED Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Atik ve beraberindeki heyet, toplantının ardından TEPE Asansör fabrikasını gezerek, TEPE Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Tepe’den fabrika ile ilgili bilgiler aldı. Daha sonra ASFED adına Sinan Tepe’ye teşekkür eden Yusuf Atik kendisine bir teşekkür plaketi hediye ederek, tüm katılımcılarla birlikte bir aile fotoğrafı verdi.

Toplantıya katılan heyet arasında; TEPE Asansör Yönetim Kuru Başkanı Sinan Tepe, TEPE Asansör Genel Müdürü Selda Tepe, Serdar Tepe, SİTİMEK Asansör Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Boyacıoğlu, SİTİMEK Genel Müdürü Nermin Boyacıoğlu, ESASDER Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Özçakır, ASFED Genel Sekreteri Hüsnü Gökgöz, ASFED Yönetim Kurulu Üyeleri Nuri Kuzan, Cem Bozdağ, Mustafa Uçar, Sabahattin Baki, Muzaffer Hızarcı, Muharrem Ödemiş, ASFED Eğitim Komitesi Üyesi Rasime Sazak, ASFED İdari Müdürü Gülay Pala ve İsmail Yiğit yer aldı.