ASFED “Türkiye” İbaresini Aldı

Yayın TarihiMart-Nisan, 2020 Yazdır

Asansör Sanayicileri Federasyonu ASFED’in iki yıldır üzerinde çalıştığı unvan değişikliği onaylandı. İçişleri Bakanlığı’nın ilgili makamlarınca gerekli tüm koşulların sağladığı ve “Türkiye” ibaresini almaya hak kazandığı 10 Ocak 2020 tarihinde açıklandı.

İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü’nün ASFED üzerine yaptığı incelemelerde, kamu yararına pek çok proje yürütüyor olması, eğitime sunduğu katkılar ve asansör sektörünün gelişimi için yaptığı faaliyetler göz önüne alınarak çok özel koşullarda verilen “Türkiye” unvanını almasını onayladı.

Bakanlık Makamının 10.01.2020 tarih ve 176 sayılı Olur’ları ile uygun görüldüğünü, ASFED Yönetimine iletilerek bundan böyle Federasyonun, “Türkiye Asansör Sanayicileri Federasyonu” unvanıyla anılacağı bildirdi.

Meslek liselerinde asansör dallarının açılmasını sağlayarak mesleki ve teknik eğitime sunduğu katkılar, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine kazandırdığı ASFED Asansör Akademileri, kamu farkındalığını arttırmak için yaptığı yayınları, kamu yararı gözeten eğitim ve bilgilendirme çalışmaları, ASFED’in “Türkiye” ibaresi almasında önemi etkenler arasında bulunuyor. Aynı zamanda ASFED, bu unvanı alan ikinci sivil toplum örgütü olarak da önemli bir adım atmış oldu.