Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2017 Yazdır

Asansör Sanayicileri Federasyonu’nun (ASFED) ve Doğu Karadeniz Asansör ve Yürüyen Merdiven Sanayicileri Derneği (DOKAS) işbirliğiyle “TSEN-81-20 Standardına Geçiş” Eğitim semineri, 10 Mayıs 2017 Çarşamba günü MMO Trabzon şubesi toplantı salonunda gerçekleşti.

Yoğun katılımın gözlendiği etkinlikte, eğitmenliğini federasyonun görevlendirdiği makine mühendisi Fehmi Pireci üstlendi. Standartların getirdiği değişiklikleri katılımcılara anlatan Pireci, “Asansör sektörü örgütlerinin üye sayısının arttırılması güçlü olmayı sağlar.” dedi.

Programın açılış konuşmasını MMO Trabzon Şube başkanı Şaban Bülbül gerçekleştirdi. Asansör sektörünün içinde olması ve hem de DOKAS kurucu üyesi olduğundan dolayı sektörün sıkıntılarının çok iyi bilindiğini ifade eden Bülbül, ev sahibi olarak “ASFED” temsilcimizi ve katılımcıları ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, güçlü olmak için sektörde birliğin sağlanması gerektiğini belirtti.

Bülbül, gelişen teknoloji ve bürokrasideki değişikliklerin yakından takip edilmesi ve bilgi edinilmesi açısından bu eğitimlerin bundan sonrada değişik alanlarda verilmesinin yararlı olacağını ifade etti.

ASFED üyesi firma sahipleri ve çalışan mühendislerin tamamı ayrıca derneğin üyesi olmayan birçok firma sahibi ile mühendislerinde katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte, katılımcıların değerlendirmelerine de yer verildi. “TSEN-81-20 Standardına Geçiş” eğitim seminerinin çok yararlı olduğu ve bu çeşit faaliyetlerin sürekliliğinin sağlanması gerektiğinin altı çizildi.

Seminere, DOKAS kurucu üyelerinden Makine Mühendisi Sezgin Çakın ve yönetim kurulu üyeleri Orhan Şahin, Fatih Gedikli ile MMO’dan asansör kontrolünde görevli mühendisler katılım sağladılar. Ayrıca Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden Makine Mühendisi Hasan Yılmaz, Akçaabat Belediyesi’nden Makine Mühendisi Murat Aydın ve TSE temsilcisi İnanç Gümüşler yanında bazı yapı denetim firmalarından da katılım gerçekleşti.