ASFED, Dokas Üyeleri İle Bir Araya Geldi

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED), üyesi bulunan dernekleri ziyaret etmek ve dernek üyeleri ile tanışıp, sektörünün o ildeki durumu hakkında bilgilenmek amacıyla aylık toplantısını 15-17 Eylül 2017 tarihleri arasında Trabzon’da gerçekleştirildi.

Sektörün sorunlarını, yaşanan sıkıntıları bizzat firma sahibi ve temsilcilerinden dinleyen Federasyon üyeleri 16 Eylül 2017 Cumartesi günü Doğu Karadeniz Asansörcüler Derneği (DOKAS) üyeleri ile Trabzon Novotel’de kahvaltılı toplantıda bir araya geldi.

Sabah kahvaltısına müteakip Federasyon Yönetim Kurulu ve DOKAS üyelerinin katıldığı toplantıda; tanışma faslından sonra DOKAS üyeleri tarafından asansör sektöründe yaşanan sıkıntılar dile getirildi. Federasyonun söz konusu sorunlarla ilgili yapılabilecekler hakkında çalışmaların yapıldığı etkinlikte, aynı gün öğleden sonra Federasyon Olağan Yönetim Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Federasyon Bünyesinde kurulan Komitelerin çalışmaları, çıkarılması planlanan gazete veya dergi, aylık bakım listesi, asansör fuarı, piyasa gözetim ve denetim cezaları, kamu ihaleleri ile gündemde yer alan diğer konular değerlendirildi.

TSE EN 81-20 geçiş eğitimi

Asansör Sanayicileri Federasyonu (ASFED) ve Denizli Asansörcüler Derneği (DENASDER) işbirliği ile TSE EN 81-20 Standardına geçiş eğitimi düzenlendi. Eğitim 21 Ekim 2017 tarihinde Baş denetçi Fehmi Pireci’nin sunumu ile Denizli’de gerçekleştirildi.🌐