Arkel Yeni Ürünü ARL-700’ü Tanıttı

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2018 Yazdır

ARKEL 15 Aralık 2017 tarihinde İstanbul Pendik Green Park Hotel’de yeni ürünü ARL-700 Kumanda Kartının tanıtımını gerçekleştirdi. Yurt içinden katılımın yoğun olduğu ürün tanıtımını ARKEL Genel Müdürü Melih Küçükçalık yaptı.

1 Eylül 2017 tarihinde zorunlu olarak yürürlüğe giren TS EN 81-20&50 ile TS EN 81-21 standartlarına uygun olarak tasarlanan ARL-700; 1,6 m/sn hıza, 8 grup asansöre kadar grup asansör çalışması, 64 durağa kadar (Can-bus) seri tesisat imkanı, dahili kapı köprüleme röleleri ile erken kapı açma ve kapı açık seviye yenileme, kapı kontaklarının kısa devresini algılayan donanım, programlanabilir 4 adet röle, 4 adet transistör çıkışı, dahili faz sırası ve motor koruma devresi, acil durum kurtarma fonksiyonu, SD kart ile bağlı tüm ekipmanların güncelleme, tüm ARCODE çevre birimleri ile uyumlu çalışabilme, İlave kart ile paralel ve seri kuyu ve kabin haberleşme, çift kapılı kabin desteği, motor enkoderi veya mıknatıs ile kuyu kopyalama, programlama el terminali (AREM) ile erişim imkanı (opsiyonel), ARKEL ADrive ile seri haberleşme, HSR kartı ile diğer sürücüler ve hidrolik çözümleri destekleme imkanı sunmaktadır.

MSP-16 ve MSP-32 kartları 16 durak ve altı sistemlerde katlardan gelen çağrı butonları ve ledleri ile durum göstergelerinin (yön, kat bilgisi) kontrolü için tasarlanmış bir karttır. MSP-16 kartı ile tek buton 16 kata kadar, çift buton 9 kata kadar, MSP-32 kartı ile ise çift buton 16 kata kadar kat çağrıları kontrol edilebilir. ARL-700 kumanda kartı ile seri haberleşerek tüm bu fonksiyonların ARL-700 üzerinden kontrol edilmesi sağlanabilmektedir.

HSR kartı ARL-700 kumanda kartının hidrolik sistemlerde kullanılması için tasarlanmış genişleme kartıdır. ARL-700 ile RS485 üzerinden seri haberleşerek, üzerinde bulunan röleler vasıtasıyla hidrolik asansörlerin kumanda tertibatının kontrol imkânı sağlanır.

FX-CAN, asansör kabininde bulunan giriş ve çıkışların (Çağrılar, Aşırı yük, Kabin fanı v.b.) kontrolünü, kumanda kartı ile seri haberleşerek sağlayan bir karttır. Seri haberleşmesi sayesinde kumanda kartı ile kabin arasındaki birçok kablodan tasarruf sağlar. Arcode/ARL-700 sistemleri ile beraber giriş-çıkışları istenen özelliklere atanabilmektedir.

Yoğun katılımla yarım gün düzenlenen tanıtımda, interaktif bir sunum gerçekleştiren Melih Küçükçalık katılımcılar tarafından gelen soruları salonda sergilenen kart ve pano üzerinden de cevapladı. Özellikle ürünün kurlumu ve hazır tesisatta hangi butonyer gruplarını desteklediği gibi geniş çaplı sorular yer aldı.

Tanıtım sonunda sürpriz hediyelerin de verildiği çekilişle 5 kişiye ARL-700 Kumanda kartı 5 li seti ve 2 kişiye de Iphone 8 hediye edildi. Müteakiben toplu fotoğraf ve öğle yemeği ile program sona erdi. 🌐