ARKEL, Tüm Birimlerini Tek Çatı Altında Topladı

Yayın TarihiKasım-Aralık, 2017 Yazdır

Asansör kontrol sistemleri pazarının lider firmalarından ARKEL A.Ş., Üretim, depo ve yönetim ofislerini tek bir çatı altında toplayarak yeni binasının açılışını 12 Ekim 2017 tarihinde gerçekleştirdi.

2016 yılı sonunda gerçekleşen yeni ortaklık yapısının ardından Temmuz 2017 itibariyle yeni lokasyonuna taşınan ARKEL, yeni binasının açılışını çalışanlarıyla birlikte kutladı.

Toplam da 11 bin m2lik kapalı alana kurulu yeni binasına geçerek tüm birimlerini tek çatı altında toplayan ARKEL’in, yeni binasının yapımı yaklaşık 3 yıl sürdü. Üretim, kalite, teknik servis hizmetleri, depo, yönetim ofisleri ve AR-GE birimlerinden oluşan proje ile üretim kapasitesini de yüzde 50 oranında arttırdı.

Modern teknolojinin olanaklarını kullanarak AR-GE ve mühendislik hizmetleri alanındaki büyüme ve yatırım çalışmalarıyla yurtiçi ve yurtdışı satışlarını arttırmayı hedefleyen Arkel’in yeni CEO’su Mahmut Bertan, inovasyona ağırlık vererek yeni ürünler ile yeni pazarlara açılacağının vurgusunu yaptı.

Ayrıca, Yönetim Kurulu Üyeleri Cenk Coşkuntürk ve Melih Küçükçalık ile şirketin yeni CEO’su Mahmut Bertan, gerçekleştirdikleri açılış konuşmalarında, müşteri odaklı çalışan kadrosuyla, kurum kültürü ve değerlerinden ödün vermeden, sektörün lideri konumunda olmaya devam edeceklerini dile getirdiler.