Arkel, Şehir Lansmanları Kapsamında İstanbul’da Yeni Ürünü Arcube'ü Tanıttı

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2019 by Yasin Eker Yazdır

Asansör kontrol sistemleri pazarının öncü firmalarından ARKEL, yeni EN 81-20 uyumlu Monoblok Asansör Kontrol Ünitesi ARCUBE ürününün tanıtımını 13 Haziran 2019 tarihinde İstanbul, Titanik Business Kartal Hotel’de gerçekleştirdi.

İlk olarak Arkel Elektrik Elektronik CEO’su Cenk Ceylan sahneye geldi. Bir teşekkür konuşması gerçekleştiren Ceylan, “Geliştirdiğimiz yeni ürün ile umarım beklentileri karşılayabiliriz. Bugün çok özel bir gün çok özel bir ürünü tanıtacağız.” dedi.

Daha sonra Arkel Satış ve Pazarlama Direktörü Mesut Özdemir söz aldı. Arkel 20 yılı aşkın bir süredir asansör kontrol konusunda sektöre çok önemli hizmetler sunmaktadır diyen Özdemir, “Bugün Arcube için buradayız. Bu üründeki amacımız ürünün olabildiğince kompakt, ekonomik, kolay taşınabilir ve monte edilebilir olmasıydı. Sizlere bu ürünü sunarken amacımız olabildiğince ekonomik ve her yere ulaşabilecek bir ürün sunmaktı bunu da başardık. Şu aşamada ürünün satışı için tek beklediğimiz sertifikasyon sürecidir.” dedi.

Son olarak ürünün tanıtımı ve teknik detaylarını aktarmak üzere Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Hasan Efe Sahneye geldi. Slaytlar eşliğinde gerçekleştirdiği sunumunu interaktif bir şekilde sürdürdü. Her şeyden önce ürünümüz uzun ömürlü çalışmalıdır diyen Efe, kalite ve tasarımdan ödün vermeden uzun ömürlü ve kaliteli bir ürün tasarladıklarını dile getirdi.

Gerçekleştireceği sunumun içeriğinden bahseden Efe, Asansör kumanda sistemleri, Arcube Genel Özellikleri, Avantajları, Teknik Özellikleri, Güç sınıfları, Çevre Birimleri ve Artırılmış Sanal Gerçeklik Desteği hakkında bilgiler vereceğini aktardı.

İlk olarak Asansör kumanda sistemlerinden bahseden Hasan Efe, Arcube’nin, kompakt ve hafif tasarımı sayesinde Kolay montaj ve kurulum imkânı sağladığını, bunun yanı sıra Arkel’e özgü kolay menü ayarlarının da bu üründe sürdürüldüğünü aktardı. Arıza tespitinin çok kolay bir şekilde gerçekleştiğine de değinen Efe, STO özelliği ile sessiz çalışmasının yanı sıra azaltılmış seyahat kablosu ve şalt malzemeler ile ekonomik bir çözüm olduğunun da altını çizdi.

Halatlı elektronik asansör için üretilen bir ürün olduğuna vurgu yapan Efe, Arcube ile 16 durak ve 2 asansöre kadar grup yapılabildiğini, 1,75 m/s hıza kadar da çalışabilme özelliğine sahip olduğunu dile getirdi. Teknik özellikler hakkında da bilgiler veren Satış Sonrası Hizmetler Direktörü, 572x485x197 mm ölçülerine sahip olan ürün, 22,6 kg ağırlığında ve 7. Nesil IPM teknolojisi ile daha verimli çalışabiliyor. Güçlü işlemcisi sayesinde hız değişimlerinde motora tam hâkimiyet imkânı sağlayan Arcube’nin, basitleştirilmiş menüsü ile kolay bir kurulum imkânına sahip olduğunu dile getirdi.

Son olarak katılımcılara ‘Artırılırmış Sanal Gerçeklik Desteği’ de anlatıldı. Firma tarafında geliştirilen bu uygulama ile ürünün kurulumu, arıza tespiti ve teknik desteği çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi hedefleniyor. Telefon ve tabletlere yüklenen uygulama sayesinde ürünü cihazınızdaki kamera sayesinde adım adım nasıl kurabileceğinizi, neresinde hata yaptığınızı veya neresinde arıza meydana geldiğini görerek, birebir öğrenerek yapabilme imkânı sunuyor. Bunun yanı sıra teknik anlamda uzak bir noktada olsanız bile, firma tarafından birebir sisteme bağlanılarak çok kısa süre içerisinde istenilen teknik hizmetin, uzaktan bağlantı ile verilmesi hedefleniyor.

Sunum esnasında da katılımcılara birebir uygulama ile sistemin nasıl çalıştığını gösteren Satış Sonrası Hizmetler Direktörü Hasan Efe, Arcube ürününün nasıl kurulduğunu ve sistemin nasıl kullanılacağını katılımcılara aktardı. Firmanın müşterilerine sunduğu bu yeni teknoloji katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Karşılıklı soru cevaplarında yer aldığı bilgilendirme toplantısında, sunumun ardından katılımcılar yeni ürünü inceleyip merak ettiklerini sordular. Daha sonra etkinlik öğlen yemeği ile son buldu.

Arcube’n şehir lansmanları kapsamında İstanbul’dan sonra 18 Haziran 2019 tarihinde Ankara Hilton Garden Inn Hotel’de, 20 Haziran 2019 tarihinde Konya Bayır Diamond Hotel ve 25 Haziran 2019 tarihinde ise Antalya The Marmara Otel’de gerçekleştirdi.