Arkel Dişlisiz Motor Üretimine Başladı

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2018 Yazdır

Türkiye’nin öncü Asansör kontrol sistemleri üreticisi Arkel, Dişlisiz Asansör Motoru üretimine ve satışına başladı.

Asansör kumanda kartları, kumanda panoları, acil kurtarma sistemleri, revizyon ve alarm setleri imalatını ve sektörde ihtiyaç duyulan diğer elektronik cihazların tasarımını yapan sektörün öncü markası Arkel, üretimine ve satışına başladığı yeni ürünü Arkel Dişlisiz Asansör Motor serisi ile ürün gamına bir yenisini daha ekledi.

Kurulduğu 1998 yılından bu yana, kullanıcı dostu, yenilikçi, sağlam ve uygun maliyetli kontrol sistemleri ile öne çıkan firma, Dişlisiz Asansör Motor serisi ile ilk başta 320 kg’dan 1250 kg’a kadar 13 farklı ürün seçeneğiyle müşterilerine hizmet vermeyi hedefliyor.

Arkel, kendi bünyesinde ürettiği yüksek randımanlı senkron motorlarını ADrive ve Arcode ürünleriyle birlikte optimize ederek montaj veya bakım yapan müşterilerinin takip etmek zorunda oldukları parametreleri de ortadan kaldırmayı planlıyor.

Bu şekilde Arkel, müşterilerinin zamandan tasarruf etmelerini sağlayarak, daha konforlu ve güvenli bir sistem oluşturmayı hedefliyor.

Konu ile ilgili Arkel CTO’su Zeki Alyanak tarafından yapılan açıklamada “Dişlisiz motorda ürünlerimizi pazara vermeye başladık. İlk etapta yılda 2000 adet üretim yapmayı öngörüyoruz. Hedefimiz öncelikle iç pazar olmakla birlikte ilk ürünlerimizi yurtdışından da gelen talepler doğrultusunda ihraç etmeye başladık.” dedi.