ANASDER Eğitimleri Devam Ediyor

Yayın TarihiEylül-Ekim, 2018 Yazdır

Anadolu Asansörcüler Derneği’nin yeni yönetimi Mayıs ayındaki ilk Mevzuat Eğitiminin ardından Haziran ve Temmuz aylarında gerçekleştirdiği iki eğitimle üyelerini bir araya getirdi.

31 Mart 2018 tarihinde göreve gelen yeni yönetim, Mayıs ayında Ankara’daki dernek merkezinde gerçekleştirilen ilk Mevzuat Eğitiminin ardından 29 Haziran 2018 tarihinde ikinci eğitim seminerini gerçekleştirdi.

“TS EN 81-20 Standart Eğitimi” konulu ikinci eğitime elliye yakın dernek üyesi katıldı. Eğitimin açılış konuşmasını ANASDER Yönetim Kurulu Üyesi Arif Bar yaptı.

Sponsorluğunu ANASDER Üyesi Ünsan Asansörün (OrionLift) üstlendiği eğitimi, yine Ünsan Asansör ’den Elektrik Elektronik Mühendisi Murat Demir verdi.

1 Eylül 2017 tarihinde zorunlu olarak uygulamaya giren TS EN 81-20 Standartı ile gelen değişiklikler ve sahadaki uygulamaları hakkında bilgilerin verildiği seminer, yarım gün sürdü.

İlk iki bölümde standarttaki değişikliklerin detaylı olarak anlatıldığı eğitimin son bölümünde ise soru cevap kısmı yer aldı.

Eğitimin sonunda eğitmen Murat Demir’e katkılarından ötürü plaket, katılımcılara da birer sertifika verildi.

ANASDER 17 Temmuz 2018 tarihinde ise“TS EN 81-28 Yolcu ve Yük Asansörlerinde Uzaktan Alarm” konulu bir eğitimi daha yine dernek merkezinde gerçekleştirildi.

ANASDER Yönetim Kurulu Üyesi Arif Bar’ın gerçekleştirdiği açılış konuşmasının ardından ANASDER üyesi Makine Mühendisi İbrahim Özçakır’ın sunum yaptığı eğitim, yarım gün sürdü. 50 kişinin katılım sağladığı eğitimin sponsorluğunu BMR Elektronik üstlendi.

Eğitimin ardından ANASDER Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbağ katkılarından dolayı İbrahim Özçakır’a bir plaket verdi. İkramlar eşliğinde gerçekleştirilen eğitimlerin sonunda tüm katılımcılar dernek terasında hatıra fotoğrafı çektirdiler.