Ametal Yeni Yuvasında Daha Güçlü

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2017 Yazdır

Sektörün önde gelen kabin, kat butonyer ve göstergeleri, fotoseller, elektronik kumanda tabloları, elektronik yük ölçme ve paket asansör sistemleri üreten Ametal firması Taşdelen’deki yeni fabrikasını hizmete soktu.

Türkiye’nin dört bir yanına malzeme veren, 55 ülkeye ihracat yapan firma, yoğun katılımın gerçekleştiği açılışta, 3.000m2’lik kapalı alana sahip olan Dudullu fabrikasından, 7.000m2 seviyesindeki Taşdelen fabrikasına taşındı.

Açılışta ilk olarak Pazarlama ve Satış Direktörü Erdem Bayraktar söz aldı. “Ametal olarak, siz kıymetli müşterilerimize ve çözüm ortaklarımıza sunduğumuz imkânları arttırmak adına, 3.000m2 kapalı alana sahip olan Dudullu fabrikamızdan, 7.000m2 seviyesindeki Taşdelen fabrikamıza taşınmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” diyen Bayraktar, “bugün Ametal, Türkiye’nin dört bir yanına malzeme veren, 55 ülkeye ihracat yapan bir firma olmanın gururunu yaşamaktadır. Bizler, Ametal çalışanları olarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği için çalışmaktan ve üretmekten gurur duyuyoruz. Ülkemizin yer aldığı coğrafyada yaşananların birçok sektörü olumsuz etkilediği bir dönem yaşıyoruz. Firma çalışanları olarak, mevcut bu koşullara rağmen, yatırımlarını sürekli artarak devam ettiren ve fark yaratan firmamızla gurur duyuyoruz. Başta Yönetim Kurulu Başkanı’mız Sn. İsmail Yıldırım olmak üzere tüm Yıldırım ailesine, bu yatırımları ve ülke ekonomisine bu değerli katkıları için teşekkür ediyoruz.” dedi.

“Hızlı değişimde var olabilmek için daha çok çalışmamız gerekiyor”

Erdem, konuşmasını tamamladıktan sonra Ametal Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Yıldırım’ı konuşmasını yapmak üzere sahneye davet etti. Misafirleri selamlayan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Ametal kurulduğu günden bu güne, yaptığı işi tanımlarken ‘müşterinin işini yapmak’ ilkesinden yola çıkmış, gelişimini de bu yönde sürdürmektedir. Çağımızda bilim ve teknoloji çok hızlı ilerliyor, dünya değişiyor. Hızlı değişimde var olabilmek için daha çok çalışmamız gerekiyor. Durmak mümkün değil, hatta durmak düşmekle eşdeğer kabul ediliyor. Müşterinin işini daha iyi yapmaksa gün geçtikçe zorlaşıyor. Bilgi ve deneyimlerimizin yanı sıra vizyonunuzu destekleyecek imkânları da beraberinde yaratmanız gerekiyordu. İşte bu ulvi amaç için Ametal buradadır.” dedi.

Ülkemizin zor bir dönemden geçtiğinin altını çizen Yıldırım, “iç Pazarımızda sorunlar var. Bunun yanı sıra, dünya pazarları uçsuz bucaksız bir okyanus kadar geniş ve derindir. Hedefimiz, iç pazarımızda etkinliğimizi kaybetmeden dünya pazarlarına açılmak, daha çok ülkede daha çok müşteri ile tanışmak, onların ihtiyacını karşılamak için hizmete hazır olduğumuzu anlatmaktır. Bu amaç için de; artan üretim gücümüzü, malzeme kalitemizi, standartlara uygunluğunu belgelendirmenin yanı sıra kurumsal yapımızı gözden geçirip kadrolarımızı daha güçlendiriyoruz. Deneyimli olduğu kadar da genç bir kadromuz var onlara güveniyorum, sizlerde güvenebilirsiniz. Ametal, en büyük destekçileri Siz değerli müşterileri, tedarikçileri, yurt dışındaki iş ortakları ve çalışanlarıyla kocaman bir Ailedir.” diyen yıldırım Ametal ailesinin çekirdek kadrosunu tanıtarak konuşmasını tamamladı.

“Hikâyesi olan ürünler ve işler üretmeyi seviyoruz”

İsmail Yıldırımdan sonra kürsüye Genel Müdür İlkim Yıldırım Gökalp geldi. “Uzun yıllardır sektörün içinde, satış bölümünden gelen, birçoğunuzla tanışıp sohbet edebilmiş ve yine birçoğunuza birebir hizmet sağlayabilmiş birisi olarak, bugün burada Ametal ailesi adına sizleri ağırlamanın mutluluğunu yaşıyorum.” diyen Gökalp konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bugüne hazırlanırken, müşterilerimizi de işin içine kattık ve onlara sorduk; Ametal sizin için ne ifade ediyor? Gelen yanıtları, onların ağzından ilerleyen dakikalarda, kısa bir video halinde sizlerle de paylaşıyor olacağız. Bu sorunun farklı cevapları olsa da, kuşkusuz ki, yıllardır hiç değişmeyen en büyük zenginliğimiz siz değerli müşterilerimizin ve iş ortaklarımızın bizlere duyduğu kesintisiz güven duygusu ve Ametal denince akıllarda kalıcı olan kalite olgusu.” dedi.

“Bizler Ametal’de kaliteli ve güven duyulan bir hizmeti tanımlarken; yalnızca kaliteli üründen değil, müşterilerimizi doğru anlamaktan, bunun için onları öncelikle dinlemekten ve problemlerine çözüm üretmekten yola çıkarız.” diyen İlkim Yıldırım Gökalp, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Hikâyesi olan ürünler ve işler üretmeyi severiz. Bu noktada sizlere yeni ürünümüz; COOL’dan kısaca bahsetmek istiyorum. COOL; özellikle yurt içindeki müşterilerimizin ihtiyaçlarına ve bizden beklentilerine çözüm üretmek için tasarlanmış yeni nesil bir kat butonyeri tasarımı. COOL Serisi 3 tip ürün sunuyor; farklı boylarda iki tip kat butonyeri ve seriye uyumlu yatay bir kat göstergesi. COOL’un en belirgin ve farklı özelliği, sıva üstünde 7,7 mm kalınlık ile yarattığı naiflik hissi ve görselliği. Görselliğinin yanısıra, can-bus bağlantı ve EN 81-70 Standart uyumu ile bu naiflikte kusursuz fonksiyon veren ve sizlere montajda büyük kolaylık sağlayan bir ürün.”

Açılış konuşmalarının ardından, kurdele seremonisi ve fabrika turuyla devam eden etkinlik, sonrasında bahçede kokteyl eşliğinde hediye çekilişi ve pasta kesimi ile sonlandı.