Ametal Asansör, AR&GE Merkezi Olarak Tescillendi

Yayın TarihiTemmuz-Ağustos, 2019 by Sedat Aksu Yazdır

Montaj, elektrik tesisatı, ticari ürün tedarik, üretim ve Komple asansör sistemleri ile dikey taşımacılık konusunda hizmet veren Ametal Asansör, 15 Mayıs 2019 Tarihinde, 5746 sayılı kanun kapsamında (63413363-206.01.99 sayılı karar ile) AR&GE Merkezi belgesini aldı.

İsmail Yıldırım tarafından1988 yılında Asansörler için kumanda panosu ve buton/butonyer üretmek amacıyla kurulan Ametal Asansör, İstanbul/Taşdelen’deki 7000 m2’lik kapalı alandaki fabrikasında, 15 âdeti lisans, yüksek lisans ve doktoralı olmak üzere, toplam 22 kişilik Ar&Ge merkezi kadrosu ile sektöre yön verecek projeler üretmeyi sürdürüyor.

Kendine ait sac imalat, pano imalat ve elektronik imalat hatları bulunan firma, sahip olduğu bilgi ve tecrübe bakımından da diğer sistem üreticileri arasından öne çıkıyor.

Mekanik ve elektrik komponenetleri üretirken, kendi kartlarını ve yazılımlarını tasarlayıp imal edebilen Ametal, bu imkânlar sayesinde, mekanik, elektrik ve elektronik çözümleri bir arada içeren Ar&Ge projelerinin tek merkezden yürütülebilmesini de mümkün kılıyor.

Komple sistem üretiminin tamamını yurt dışına ihraç eden firmanın hedefleri;

  • Kısa vadede; Avrupa asansör marketinin ihtiyacı olan ürünleri yüksek kalitede eksiksiz, tam zamanında ve optimum fiyatlarla üretmek,
  • Orta vadede; Ar-Ge projeleri ve yeni ürünleriyle, Avrupa asansör marketinde çok bilinen ve aranan bir marka haline gelebilmek,
  • Uzun vadede; Yenilikçi, Ar-Ge projeleriyle, katma değeri yüksek ürünler üreterek sektör lideri bir firma olabilmektir.