AE-MAESTRO, 2019 GOOD DESIGN® Ödülünü Kazandı

Yayın TarihiOcak-Şubat, 2020 Yazdır

Asansör kumanda sistemleri alanında üretim yapan Aybey Elektronik’in, 2019 yılı başında tanıtımlarını gerçekleştirdiği, Türkiye’nin ilk sertifikalı, kontaktörsüz tümleşik kumanda sistemi AE-MAESTRO, 2019 GOOD DESIGN® ödülünü kazandı.

2019 yılının Aralık ayında gerçekleşen yarışmada AE-MAESTRO, ödülünü Yapı Malzemeleri alanında aldı. Tasarımda mükemmelliği, dünya çapında ölçen en eski ve en tanınmış programlardan birisi olan GOOD DESIGN, 1950’de Şikago’da kuruldu.

Elektrikli asansörler için tasarlanan AE-MAESTRO Asansör kumanda kartı ve motor sürücünün bir arada bulunduğu kompakt tümleşik bir kumanda sistemini barındırıyor. Kontaktörsüz çalışması sayesinde cihaz, Türkiye’de bir ilke de imza attı. Bu özelliğiyle asansör kumanda panosuna sessiz çalışma ve uzun kullanım ömrü sağlayan AE-MAESTRO, çift mikroişlemcili mimarisi sayesinde yüksek performansta motor sürme kabiliyetine de sahip.

AE-MAESTRO kapalı çevrim, redüktörlü ve dişlisiz her tür motor ve enkoder ile kullanılabileceği gibi modernizasyon işlemleri için açık çevrim uygulamalarını da destekliyor. Ayrıca Avrupa Asansör Standartlarına uygun olarak üretilen AE-MAESTRO, EN81-20/50 ve EN81-1’e uygun projelerde de kullanıma uygundur.