2016 Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Yayın Tarihi 2016 Yazdır

EW Yarışmasının Dördüncü Yılında Yine Güçlü Adaylar Vardı

ELEVATOR WORLD’ün Dördüncü Yıllık Fotoğraf Yarışması’na dünyanın dört bir yanından 200 aday katıldı. Online olarak oy vermek isteyen binlerce kişi, 66 finalist arasından yedi kategoride kazananları belirlemek üzere fikirlerini sundu.

EW, fotoğraf göndererek yarışmaya katılan veya bu fotoğraflara oy veren herkese teşekkürlerini sunuyor. Tüm nitelikli fotoğraf gönderimleri www.elevatorworld.com/photocontest adresindeki özel bir galeride yayınlandı. Önümüzdeki senenin gönderimleri de hemen kabul edilmeye başlandı. Elevator World ile fotoğraflarınızı paylaşarak önümüzdeki sene bu alanda yer almak, 250 ABD Doları nakit ödül veya Elevator World eğitim ya da reklam ürünlerinde buna eşdeğer bir ödül kazanma şansı elde etmek için aynı linki kullanabilirsiniz.

Gökdelenler & Yüksek Binalar
Birinci Yer Kevin Cöllen - gün batımında Şikago gökdelenleri İkinci Yer Wendell Kennedy, GAL Manufacturing Corp. – One Dünya Ticaret Merkezi üzerindeki mavi gökyüzü Üçüncü Yer Joy Nightingale – Akşam çökerken Kuala Lumpur’daki gökdelenler, şehir boyunca yayılan binaların farklı yükseklikleri ve tarzlarını gözler önüne seriyor. Mansiyon Ödülü Jack Qiao, Mitsubishi Elevator – (soldan sağa) Jin Mao Tower, Dünya Finans Merkezi ve Shanghai Tower.

Asansörler (ticari) Birinci Yer Gitanjali Mawalagedera – Holiday Inn, Singapur – gönderen: Priyanthi Mawalagedera İkinci Yer Joshua Nelson, JNKM Design Group – RBX Dexia, Toronto’da özel lobi çalışması Üçüncü Yer Dawn O’Connor, Daytona Elevator – One Dünya Ticaret Merkezi’nde asansörle yukarı çıkarken. Mansiyon Ödülü Joshua Nelson, JNKM Design Group – Bu asansör lobi duvarının içine doğru açılarak sıcak, ahşap bir asansör iç tasarımını ortaya çıkarıyor. Mansiyon Ödülü Steve Vassiliou – Oslo, Norveç’te bulunan Sneak Peak binasındaki cam asansörlü gözetleme kulesi.

Asansörler (özel konut) Birinci Yer Fabio Pellegrini, Gruppo Millepiani – İtalya, Saluzzo’nun göbeğinde bulunan tarihi bina. Üçüncü Yer Joshua Nelson, JNKM Design Group - Çeşitli araçlar vasıtasıyla Google Haritalar ve lokasyon bazlı hizmetlerin son derece yaygın olduğu bir çağda Premier Elevator’daki tasarımcılar, Montreal’de bulunan bu apartmana dönüştürülmüş bina için benzersiz bir duvar montajı meydana çıkarmak üzere işçilik ve teknolojiyi bir araya getirmiş. İkinci Yer Bradley Wood, LiftShop – Manhattan Beach, California’da bulunan cam kuyulu çarpıcı bir Özgürlük Asansörü.

Eğimli Asansörler Birinci Yer Riccardo Maspero, Maspero Elevator, SpA – Bard, İtalya’da bulunan eğimli panoramik asansör. İkinci Yer Riccardo Maspero, Maspero Elevator – St. Jean Cap Perrat, Fransa’da bulunan tamamıyla cam panoramik eğimli asansör. Üçüncü Yer Riccardo Maspero, Maspero Elevator – Quezzi, İtalya’da bulunan değişken eğime sahip eğimli umumi asansör.

Yürüyen Merdiven & Yollar Birinci Yer Taufik Syarif Hidayat, thyssenkrupp Elevator – Dubai, Al Ghubaiba metro istasyonunda bulunan bir yürüyen merdiven. İkinci Yer Wendell Kennedy, GAL - New York City (NYC), Brookfield Place alt katındaki yürüyen merdivenler. Üçüncü Yer Wendell Kennedy, GAL – gelecekte NYC metro istasyonları.

Makine & Komponentler Birinci Yer Jenny Tsang – Kapı operatör parçaları, Bronx, New York. İkinci Yer Ed Jacovino, Otis – Bu fotoğraflar, Seoul, Güney Kore’de bulunan Lotte World Tower’a 100-T bir makinenin kurulumu sırasında çekilmiş. Üçüncü Yer Florence Facchini, Federal Elevator – çok üniteli bir konut asansörü projesi için karar verilen pompa üniteleri. Mansiyon Ödülü Jenny Tsang – Durdurma düğmeleri, Bronx, New York.

Tarihi/Kalıtsal Ekipmanlar Birinci Yer Andrew Piekut, GAL – NYC, G.A.L. Electro Mechanical Services tarafından yapılan 1950’li yıllara veya 1960’ların başına ait ‘E’ tipi asansör kilidi. İkinci Yer Irene Wijoyo, KJA Consultants – Victoria, Empress Hotel’de bulunan 1900’lü yıllara ait, Otis-Fenson başüst dişli çekme arabası için ekipman. Üçüncü Yer Irene Wijoyo, KJA Consultants – 1917’de inşa edilen bir binada bulunan Tumbull yük taşıma kabini için kabin terminali.