Ahmet Sabit Bulut, Üniversiteli Öğrencilere Deneyimlerini Aktardı

Yayın Tarihi 25 Mart 2016 Dürdane Abdal Yazdır

Bulut Makina Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sabit Bulut, kendisinin de mezun olduğu Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nün öğrencilerine seminer verdi.

Eğitime verdiği destekle öne çıkan firmalar arasında yer alan ve her yıl birkaç eğitim organizasyonu düzenleyen Bulut Makina, bu eğitimlerle geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Şubat ayında Kurtköy Crowne Plaza’da sektör mensuplarına ürün tanıtım semineri düzenleyen firma, Mart ayında da üniversite öğrencilerine yönelik bir seminer verdi.

25 Mart 2016 tarihinde gerçekleşen seminerde Bulut Makina Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Sabit Bulut, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü öğrencilerine deneyimlerini aktardı. Bu eğitim, Ahmet Sabit Bulut’un bu konudaki ilk semineri değil. Şimdiye kadar üniversitelerden 16 kez davet edildiğini ve bunların hepsine katıldığını söyleyen Bulut, “Davetlerden hiçbirine hayır demedim. Gençlere hitap etmek hoşuma gidiyor” diye konuştu. En çok çağrıyı, mezun olduğu YTÜ’den alan Bulut, bir zamanlar kendisinin de oturduğu sıralarda yer alan öğrencilere, eğitimlerini iş hayatında nasıl kullanacaklarına dair önemli bilgiler verdi. İş hayatında nelere dikkat etmeleri gerektiğini, mühendisliği nasıl kullanacaklarını, profesyonelliğin ve kurumsallığın neler olduğunu anlattı.

Ahmet Sabit Bulut’u davet eden Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. N. Özlem Ünverdi, öğrencilere sektörü tanıtmayı ve girişimcilik üzerine bilgi vermeyi amaçlayan semineri öğrencilerin ilgiyle izlediğini, özellikle soru-cevap kısmına yoğun ilgi gösterdiklerini kaydetti. Öğrenciler Ahmet Sabit Bulut’a daha çok iş başvuruları, staj başvuruları, girişimcilik üzerine sorular yöneltti. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen seminer, öğrenciler için oldukça bilgilendirici oldu.