Mitsubishi Electric’ten Dakikada 1,230 Metreye Ulaşan Asansör

Yayın Tarihi 01 Haziran 2016 Yazdır

Mitsubishi Electric dünyanın en hızlı asansörlerinin hızını dakikada 1,230 metreye yükseltiyor. Bu yeni teknoloji, Çin’in en yüksek binası olan 632 metrelik Shanghai Tower’daki üç asansörden birine yüklenecek.

Mitsubishi Electric Corporation, dakikada 1,230 metre veya saniyede 20,5 metreye ulaşan asansör teknolojilerini geliştirdiğini açıkladı. Firma, bu seviyenin, 10 Mayıs 2016 tarihli Mitsubishi Electric araştırmasına göre dünyadaki en yüksek asansör hızı olacağını belirtti. Bu yeni teknoloji, Çin’in en yüksek binası olan 632 metrelik Shanghai Tower’daki üç asansörden birine yüklenecek. Mitsubishi Electric’in geliştirdiği bu hız, makinenin çekiş performansını en üst seviyeye çıkaran kontrol paneli ve hız regülatörü, fren sistemi ve tampon gibi güvenlik aygıtları iyileştirmelerinden oluşan yeni ekipman geliştirmeleri sayesinde elde edildi. Asansör, bu yeni ekipmanlarla donatıldığında, ikinci seviye bodrum katından 119. kata, sadece 53 saniye içerisinde ulaşabilecek.

Dünyanın En Hızlı Asansörü için genel bilgi

AlıcıShanghai Tower (Shanghai Zhongxin Dasha)

SahibiShanghai Tower Construction & Development Co., Ltd.

AsansörlerSeyir platformuna hizmet eden üç asansörden biri, kurulum için yeterli kuyu boyutundan dolayı yeni hızlı teknolojileri kullanacak. Shanghai Tower’daki operatör, anlık yolcu trafiği şartlarına göre dakikada 1.080 ila 1.230 metre arasında hız değişikliği yapma opsiyonuna sahip olacak.

ÜreticilerInazawa Works, Mitsubishi Electric Corporation

YükleyiciShanghai Mitsubishi Elevator Co., Ltd

Shanghai Tower Hakkında

Shanghai Tower, Pudong Lujiazui Finans ve Ticaret Bölgesi, Shanghai’da yer alıyor. Binada, ofisler, bir otel, konferans ve sergi salonları, restoranlar, ticaret, kültür ve turistik tesisler bulunuyor.

Mitsubishi Electric Corporation Hakkında

Electric Corporation, 90 yılı aşkın tecrübesiyle Mitsubishi bilgi işleme ve iletişim, uzay geliştirme ve uydu iletişimi, tüketici elektroniği, endüstriyel teknoloji, enerji, ulaşım ve bina ekipmanlarında kullanılan elektrikli ve elektronik ekipmanların üretimi, pazarlanması ve satışında dünya liderlerinden biri. Kurumsal mottosu “Daha İyisi için Değişim” ve çevresel mottosu “Eko Değişim” ruhunu benimseyen Mitsubishi Electric, toplumu teknoloji ile zenginleştiren, global, öncü bir yeşil şirket olmak için gayret ediyor. Firmanın konsolide şirketler grubu satış rakamları, 31 Mart 2016 tarihi itibarıyla sona eren mali yıl içerisinde, 4.394,3 milyar yen (38.8 milyar dolar) olarak gerçekleşti. (113 yene karşılık gelen ABD Doları döviz kurunda, 31 Mart 2016 tarihli Tokyo Döviz Borsası baz alındı.