MAKALE

İstanbul Asansör Fuarı

Uluslararası İstanbul Asansör ve Yan Sanayi Ürünleri Fuarı 22-26 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. İki farklı noktada toplamda 8 günlük tanıtım, 5 günde tamamlandı. İlk fuar, 22 Nisan Çarşamba günü Yeşilköy CNR Expo Center’da başlayıp 25 Nisan Cumartesi günü biterken, 23 Nisan Perşembe günü Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde başlayan 2. Fuar 26 Nisan Pazar günü sona erdi.

Devamı için...

Metrolarda Düşey Ulaşım ve Yürüyen Merdivenler

Yürüyen merdiven ve bantlar, kısa sürede yüksek sayıda yolcuların taşınması için kullanılır ve EN 115-1’e uygun üretilir, monte edilirler. EN 115-1 güvenlikle ilgili şartları tespit eder, ancak yürüyen merdivenlerin çalışma ortamları çok çeşitlidir ve özellikle metrolarda, havalimanlarında ağır hizmet tipi yürüyen merdivenler, bantlar kullanılır. Peki nedir ağır hizmet tipi yürüyen merdiven?

Devamı için...

Yurtdışı Tanıtım Destekleri ve Yerinde Gümrükleme

2023 yılı Türkiye hedefleri kapsamında tespit edilen “500 Milyar Dolar İhracat” seviyesine ulaşmak için Üretim, Reklam – Tanıtım, Lojistik, Gümrükleme faaliyetlerinde; Kurumların, Daha Hızlı – Düşük Maliyetli – Daha Kaliteli ürün – hizmet sunumu ile marka tutunmasını sağlamak maksadıyla bir dizi kolaylıklar ve destekler Devlet kanalı ile yapılmaktadır.

Devamı için...

Asansör Kat Kapıları ve Mevzuata Uygunluk

Hepimizin bildiği gibi asansör kat kapısı kilitleri Asansör Yönetmeliği’ne göre güvenlik komponentidir ve EN 81 - 1 + A3 şartları doğrultusunda, 31.8.2017’den itibaren piyasaya arz edilecek kat kapılarının ise EN 81 - 20 ve EN 81 - 50 standartlarına göre test edilmesi ve uygunluğunun belgelendirilmesi gereklidir.

Devamı için...

Yeni Asansör Standartları, EN 81-20/50

Avrupa Komisyonu, 20 Nisan 2016’da EN 81-20 ve EN 81-50 standartlarını yayınladı ve 31 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek bir geçiş süreci belirledi.

Devamı için...